Neler yeni
RST Forum

Bu mesaj ziyaretçilere gönderilen bir mesajdır. Ücretsiz üye olmak için hemen kaydolun!

Kayıt olduktan sonra kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye birşeyler katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Windows nedir?

dejavu

Founder
Administrator
Web Sitesi
www.rstgamers.com
Windows, bir bilgisayarı kontrol eden işletim sistemi (OS) olarak bilinen bir program koleksiyonudur. İlk kez Microsoft tarafından Kasım 1985’te üretilen Windows işletim sistemi, çoğu bilgisayara önceden yüklenmiş olarak gelir, bu da onu dünyanın en popüler işletim sistemi haline getirir. Windows Server, Microsoft’un ürettiği işletim sistemlerinin genel adıdır.

Windows VPS işletim sisteminin temel avantajları ve özellikleri;

• Windows VPS işletim sistemi, kullanıcının bilgisayarla klavye, fare, mikrofon gibi donanımlar aracılığıyla etkileşime girmesini sağlar. Verilerin depolanmasını ve web kameraları, tarayıcılar, yazıcılar gibi bilgisayara bağlı donanımları kontrol eder.
  • Programları açmaya ve kapatmaya yardımcı olur (kelime işlemciler, oyunlar, fotoğraf editörleri vb.) ve çalışmalarına izin vermek için onlara bilgisayarın belleğinin bir bölümünü verir. Farklı kullanıcıların sahip olduğu bir bilgisayara erişimi ve bilgisayarın güvenliğini denetler.
  • Hatalar ve kullanıcı talimatları ile ilgilenir ve basit hata mesajları verir. Kullanıcının bilgisayarda aynı anda birkaç şey yapmasına izin vererek çoklu görevi destekler.

Microsoft Kurucusu
William Henry Bill Gates

Bill Gates June 2015.png