Neler yeni
RST Gamers Forum

Bu mesaj ziyaretçilere gönderilen bir mesajdır. Ücretsiz üye olmak için hemen kaydolun!

Kayıt olduktan sonra kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye birşeyler katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Bilgilendirme Staff Başvurusu Yapmadan Önce Mutlaka Oku!

dejavu

Founder
Administrator
Web Sitesi
www.rstgamers.com
61

Staff başvurusu yapmadan önce, bilmeniz gereken bazı maddeleri aşağıya yazacağım. Başvuru yaparken bunları göz önünde bulundurup yaparsanız benim açımdan daha sağlıklı olur ve birbirimizin isteklerini net bir şekilde anlamış oluruz. Öncelikle staff başvurusunda bulunan kişiler sunucunun alt yönetim kadrosunu oluşturan bir yönetim ekibidir. Sunucunun en çok kahrını, eziyetini çeken ve en çok oyuncular ile muhattap olan ekiptir. Bu ekibin başını Manager olarak adlandırdığımız yetki rol grubundaki arkadaşlarımız çekmektedir. Ben yönetim anlayışı olarak alt-üst ilişkisine önem veren bir insanım. Tabi bu saygı ve sevgi çerçevesinde olmak zorunda. Aksi bir durumu kesinlikle kabul etmem üstüne o arkadaşla terso düşerim. Hiç bir yönetime ekibimdeki arkadaşım yönetim ekibinde barınan diğer arkadaşlarına ve oyunculara dahi emir veremez, üstten konuşamaz, saygısızlık yapamaz. Bu benim yönetim ekibinden uymasını istediğim ilk kuraldır. Kime ne görev düşüyorsa herkes üstüne düşeni yapmak zorundadır. Aksi durumda yönetimde ne işi var değil mi? Gelelim diğer kurallara;

60

Yönetimin Ekibinin Uyması Zorunlu Kılınan Kuralları

Yönetim ekibi üyesi olan kişi, yönetim ekibinde barınan diğer arkadaşlarına ve oyunculara dahi emir veremez, üstten konuşamaz, saygısızlık yapamaz.
Yönetim ekibi üyesi olan kişi, oyuncuların bulunduğu ortamlarda çocukça davranıp cıvık cıvık hareketler sergileyemez. Oyunculara karşı disiplinli ve sağlam bir duruşa sahip olmalıdır.
Yönetim ekibi üyesi olan kişi, her bir soruna karşı yıkıcı değil; yapıcı ve çözüm odaklı kararlar vermelidir.
Yönetim ekibi üyesi olan kişi, düzenlenen oyuncu toplantıları ve yönetim toplantılarına katılmak zorundadır. (İstisna durumlarda inisiyatif sağlayabilirim)
Yönetim ekibi üyesi olan kişi, discord durumuna SUNUCU ADI ve DISCORD ADRESI ni yazmak zorundadır.
Yönetim ekibi üyesi olan kişi, başka sunucuların yönetim ekibinde ve oluşum gruplarında bulunamaz.
Yönetim ekibi üyesi olan kişi, aktif olduğu süre zarfı boyunca sunucuda ve discorda ilgili görev odasında bulunmak zorundadır.

59

Yönetim Ekibinin Görev ve Sorumlulukları

Founder: En yüksek yetkili rütbesidir. RST'nin dahil olduğu tüm platformlarda tam erişim yetkisine sahip kişilerdir.
Sponsor: Kurucuya maddi destek sağlayan kişilerdir.
Head Manager: Komple yönetim ekibinin başıdır. Kurucudan sonra gelen en yetkili kişidir.
Manager: Yönetim ekibinden sorumlu olan ve alt yönetim ekibinin görev kontrollerini yapan kişilerdir.
Admin: Oyun içi yetkiye sahip olan head supporter görevi gören kişilerdir. Oyun içerisinde verilmesi gereken perm vb. işleri bu kişiler hallederler.
Discord Manager: Discord dahili olan ve olacak olan tüm odaları açıp izinleri ayarlayan kişilerdir.
Whitelist Master: Oyuncuların sunucuya giriş izinlerini sağlayan, whitelist başvurularını okuyup, mülakata alan kişilerdir.
Supporter: Oyuncuların oyun içerisindeki şikayet,arz ve taleplerini değerlendirmeye alıp onlarla bire bir ilgilenen kişilerdir.
Guide: Oyuncuları ve ekipleri karşılayıp onlara sunucudan bahseden, daha sonrasında whitelist başvurularını nerden yapmaları gerektiği ile ilgili tüm detaylı bilgilendirmeleri yapan kişilerdir.

Son düzenleme: